Leden 2013

Pitch perfect/Ladíme - recenze

4. ledna 2013 v 14:45 | *K |  Recenze
Po dlouhém odkládání jsem se k tomuto filmu konenčě dostala. A popravdě vůbec nelituji těch cca 112 minut sledování tohoto filmu. Přečetla jsem si na něj už dost recenzí, ale většinou ne moc kladných. Pravdou je, že co se týče děje je to opravdu chabé. Odvažuji se říct, že dokonce téměř chybí. Tak zaprvé milostná linka, nemá zápletku (tedy kromě toho, že Jesse na Becu úplně nesmyslně naštve , ale když ji slyší zpívat tak uplně změkne a ihned jí políbí). Většina tak trochu započatých linek je (např. rodiče Becy, její odchod do LA...) zničeho nic zmizí. Každý pochopí, že Beca zůstává na škole, ale popravdě nikdo to tam oficiálně vůbec nepotvrdil). Nebo to jak se na ni její táta příjde podívat a ona si toho ani nevšimne? Možná to bylo účelem já nevím, ale k těmhle "inteligentním" americkým komediím prostě patří ten sentimentální konec kdy se všichni objímá jí a brečí.
Na druhou stranu je možná dobře, že se režisér snaží odpoutat od předsudků, od toho jak to má vypdat, ale s dějem by se měl vážně ubírat trochu jiným s měrem.
Ale je potřeba i ocenit celkem kvalitní hudbu, která se určitě dá poslouchat (mě zaujal především riff of). A důležité je obsazneí hlavní role a to se tvůrcům nadmíru povedla. Anna Kendrick konečně není ta dívka co má představovat typickou americkou topmodelku(tím určitě nechci říct, že není pěkná, ba naopak),a dokonce na mě působí, že by mohla být i přirozeně inteligentní( v tomto typu filmu obdivuhodné). Především je na ní něco speciální, má takovou jiskru v oko. Doufám, že se můžeme těšit na další filmy s její účastí.